Reklama

Pożar w pustostanie na Wildzie. Wozy strażackie zablokowały jezdnię 28 Czerwca, kierowcy omijali je po zielonym torowisku

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem.

Jak poinformował nas Poznański Trójkąt Bermudzki, kilka zastępów straży pożarnej pojawiło się w niedzielny wieczór przy opuszczonym budynku na skrzyżowaniu ulic 28 Czerwca 1956 i św. Jerzego. W tej sprawie napisał też do nas Czytelnik Tomasz. - Pożar w pustostanie po szkole przy ul. 28 Czerwca 1956r. róg Św. Jerzego. Od lat miasto nie potrafi zabezpieczyć tego miejsca, gdzie ciągle są libacje, a teraz menele zrobiły sobie noclegownię - napisał.

Dyżurny wielkopolskich strażaków przyznał, że na miejsce pojechało 5 zastępów. - Na miejscu okazało się, że na szczęście nie był to poważny pożar. Ktoś podpalił płytę pilśniową, nikt nie ucierpiał. Ogień udało się szybko ugasić - dodaje.

Wozy strażackie, które dotarły na miejsce, stanęły na jezdni ulicy 28 Czerwca 1956. Kierowcy jadący w stronę Rynku Wildeckiego omijały je po... zielonym torowisku. O tym, że auta właśnie w tym miejscu regularnie rozjeżdżały trawę, pisaliśmy w przeszłości wielokrotnie. Chociażby TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro