Reklama
Reklama

Wielkopolska jednak najlepsza!

Tramwajowa kawiarenka w Pradze | fot. Marek Mąkowski
Tramwajowa kawiarenka w Pradze | fot. Marek Mąkowski

2 tygodnie temu informowaliśmy, że nasze województwo nie wykorzystuje środków unijnych. Tak podały najnowsze badania - Wielkopolska rozliczyła tylko 1% z zaplanowanych inwestycji, które miały się odbyć z pieniędzy unijnych. Dziś mamy nowe informacje, które są dla nas bardzo dobre - jesteśmy liderami w kraju!

Dane, które zaprezentowano w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego są imponujące. W niecałe 6 miesięcy (od początku roku) Wielkopolska rozliczyła 250 milionów złotych i jest krajowym liderem! Na drugim miejscu uplasowała się Małopolska ze 140 milionami.

Okazuje się, że słaby wynik, który prezentowaliśmy 2 tygodnie temu wynikałz procedur. W poprzednich badaniach nie uwzględniono wszystkichrozliczonych pieniędzy, gdyżw naszym regionie beneficjenci mają łatwiejszą drogę do otrzymania środków unijnych -nie muszą z wnioskiem składać pełnej dokumentacji planowanej inwestycji. Takie wnioski nie były jednak brane pod uwagę w statystykach MRR.

Wicemarszałek województwa - Leszek Wojtasiak uważa, że w ciągu najbliższych tygodni kwota rozliczonych środków unijnych może wzrosnąć do 600 milionów złotych. Jeśli zachowamy takie tempo - mamy ogromne szanse, by pozostać liderem. Warto, gdyż województwa, którerozliczą najwięcej pieniędzy z funduszy unijnych otrzymają dodatkowe 100 milionów euro na inwestycje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro