Reklama
Reklama

W Poznaniu pojechali rowerami po zdrowie!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Manfred Antranias Zimmer z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Manfred Antranias Zimmer z Pixabay

2 września w Poznaniu odbędzie się rowerowy "Rajd Po Zdrowie" organizowany przez onkologiczną Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec.

Wydarzenie rozpoczęło się nad Maltą już od samego rana. Uczestnicy mieli możliwość wyboru trasy o długości 6 km lub 23 km. Rajd odbywa się pod hasłem "Rozjechać szpiczaka". Ale to nie koniec wydarzeń.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Do godziny 16:00 trwać będzie również Piknik Rajdowy. Organizatorzy przygotowali strefę zdrowia, edukacyjną, a także gastronomiczną. Można skorzystać z bezpłatnych badań.
"Jako lekarz, który leczy wielu pacjentów ze szpiczakiem, jako prezes Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego, a także jako pasjonat jazdy na rowerze, całym sercem wspieram to wydarzenie"- mówi dr hab. Dominik Dytfeld z Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Organizatorzy zapraszają pacjentów, ich rodziny, a także wszystkich, którzy na co dzień wspierają bliskich podczas leczenia. "Poza aktywizacją ruchową i integracją środowiska celem jest zebranie pieniędzy na stworzenie przyjaznego pokoju do dziennej chemioterapii dla wszystkich pacjentów hematoonkologicznych leczących się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu oraz doposażenie pokoju do fizjoterapii na Oddziale Hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu" - informują miejscy urzędnicy.

Pomysł rowerowego rajdu dla pacjentów ze szpiczakiem narodził się w 2018 roku. Grzegorz Rakowiecki, inicjator projektu, rok wcześniej otrzymał diagnozę choroby nowotworowej.

"Na letniej wyprawie wpadł na pomysł, by raz do roku pojechać do szpitala na chemioterapię rowerem. Na swojej drodze spotkał Łukasza Rokickiego, prezesa Fundacji Carita. To wtedy zrodził się pomysł "Rajdu po Zdrowie". Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku w Grudziądzu. Wtedy blisko 80 uczestników pokonało trasę liczącą 30 kilometrów. W 2022 r. odbyła się druga edycja Rajdu w Poznaniu" - przypominają przedstawiciele magistratu.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro