Reklama

Koniec Lata z POSiR. Atrakcje przyciągnęły tłumy

fot. Karolina Kiraga / POSiR
fot. Karolina Kiraga / POSiR

Tysiące poznaniaków skorzystały z letniej oferty sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej przygotowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Co cieszyło się największą popularnością?

Dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszyły się poznańskie kąpieliska. Cztery - Rusałka, Strzeszynek, Krzyżowniki i Kiekrz - działały od 3 czerwca do 31 sierpnia. Nieco krócej poznaniacy mogli wypoczywać na basenie letnim Chwiałka (do 25 sierpnia), a nieco dłużej na pływalni letniej Kasprowicza, która jest czynna do 3 września. "Obie letnie pływalnie POSiR od drugiej połowy czerwca gościły łącznie ponad 63 tys. chętnych do kąpieli. Poza kąpielą, odwiedzający te obiekty mieli do dyspozycji dodatkowe atrakcje - boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne, a na kąpieliskach także wypożyczalnie sprzętu wodnego" - informuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Podczas sześciu turnusów półkolonii multisportowych z oferty Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji skorzystało prawie 240 dzieci w wieku 7-12 lat. W ramach Akcji Lato POSiR proponowały również najmłodszym bezpłatne wejścia na obiekty sportowe (baseny, bowling). Z tej możliwości skorzystało blisko 500 osób. "W trzech rodzinnych wycieczkach krajoznawczych wzięło udział 150 osób, a trzy spływy kajakowe (Wełna, Gwda i Warta) zgromadziły w sumie 72 uczestników. Chętnych nie brakowało również podczas zajęć wakacyjnych na pływalniach krytych. W nauce pływania na deskach SUP, kajakach oraz w zabawach z instruktorem na pływalniach Rataje, Winogrady i Atlantis wzięło udział ponad 500 dzieci" - wylicza rzecznik.

Ogromną widownię nad poznańskie jeziora przyciągnęły też koncerty. "30 tys. uczestników, 8 koncertów, 6 dni i 2 lokalizacje - tak w liczbach można przedstawić tegoroczny cykl koncertów #NaFalach. Do sceny nad Jeziorem Strzeszyńskim dołączyła także dobrze znana mieszkańcom naszego miasta lokalizacja nad Maltą" - dodaje Borowiak.

"Rekordową frekwencję zanotowaliśmy podczas koncertu Dawida Kwiatkowskiego (około 7 tys. osób), niewiele mniej bawiło się podczas występów Kamila Bednarka oraz Paktofoniki. Warto wspomnieć, że wszystkie koncerty były bezpłatne, a inauguracja cyklu była możliwa dzięki wsparciu z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF)" - przekazuje i już zaprasza na letnie atrakcje w przyszłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro