Reklama
Reklama

Góra "przydatnych śmieci" zalegała przy Kampusie Morasko i w okolicach PST

fot. Straż Miejska Miasta Poznania
fot. Straż Miejska Miasta Poznania

Sprawą zajęli się strażnicy miejscy.

W mijającym tygodniu strażniczka rejonowa Referatu Północ zakończyła dwie interwencje porządkowe, doprowadzając do usunięcia licznych odpadów zgromadzonych przez osoby w kryzysie bezdomności. "Stare meble, opakowania po napojach i wiele, wiele innych "przydatnych" śmieci, znajdowało się w bezpośrednim sąsiedztwie Kampusu Morasko oraz trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W obydwu przypadkach porządkowanie zlecili zarządcy tych terenów - Spółka Polskie Koleje Państwowe oraz Zarząd Transportu Miejskiego" - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Jak podkreślono, tylko w pierwszym półroczu 2023 roku strażnicy ujawnili i spowodowali usunięcie 526 nielegalnych wysypisk odpadów. Co dziewiąty sprawca zanieczyszczenia został ukarany i poniósł koszty porządkowania.

"Usunięcie nielegalnie gromadzonych odpadów z miejsc dostępnych publicznie wymaga od funkcjonariuszy utrzymywania ciągłej współpracy nie tylko z pracownikami jednostek miejskich, ale również z właścicielami nieruchomości prywatnych" - zaznacza Piwecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro