Reklama
Reklama

W Poznaniu będą dawać karty podarunkowe na zakupy za elektrośmieci

Zdjęcie ilustracyjne | fot. John Cameron / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. John Cameron / unsplash.com

Z taką akcją rusza Biedronka.

Największa sieć handlowa w Polsce rozpoczyna nową akcję dla swoich klientów. - Akcja organizowana jest we współpracy z Fundacją "Zaraz Wracam" oraz firmą Elektrorecykling wspierającą odbiór i przetworzenie zebranych elektroodpadów. Na zbiórkę będzie można przynieść każdy kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny między innymi: pralki, lodówki, zmywarki, radia, telewizory, telefony, suszarki, odkurzacze, miksery i wiele innych urządzeń - informuje Biedronka. W punktach nie zostaną przyjęte np. tonery, żarówki czy termometry rtęciowe.

Pozostawienie elektroodpadów w punktach da korzyść mieszkańcom - dostaną oni karty podarunkowe o wartości 20 złotych na zakupy w sklepach Biedronka lub pakiet nasion roślin zielnych. - Organizatorzy akcji przewidzieli również pomoc dla osób, które nie będą w stanie samodzielnie dostarczyć na miejsce swoich elektroodpadów. Możliwe będzie zamówienie bezpłatnego transportu, który odbierze elektrośmieci z miejsca zamieszkania znajdującego się w odległości do 20 kilometrów od lokalizacji zbiórki. Zgłoszenia transportu zużytego sprzętu przyjmowane są pod numerem infolinii tel. 737 737 905, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00- 16:00 lub pod adresem poczty elektronicznej: [email protected].

Akcja będzie się odbywać we wrześniu, a w Poznaniu zaplanowano ją w następujących lokalizacjach: przy Bułgarskiej 121/123 w sobotę, 2 września. Przy Poszwińskiego 2 i na Starym Żegrze 15: 9 września, a przy Strzeszyńskiej 25 w Poznaniu i Żabikowskiej 71 w Luboniu 16 września. Akcja trwa zawsze od 10.00 do 14.00 na parkingach przy sklepach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro