Reklama
Reklama

Rusza remont kolejnej poznańskiej ulicy. Prawie miesiąc utrudnień!

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem drogowcy biorą się za Serbską.

Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 4 września, na odcinku od Naramowickiej do Wilczaka. - Jezdnia na wspomnianym odcinku jest już w niektórych miejscach dość zniszczona. Dlatego zostanie kompleksowo wyremontowana. W trakcie prac sfrezowana będzie zniszczona nawierzchnia, a następnie w jej miejsce ułożone warstwy masy asfaltobetonowej. Tak by zapewnić jak największą trwałość - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont oznacza zmiany w organizacji ruchu. - W pierwszym etapie prac dostępny dla ruchu będzie tylko prawy pas jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Naramowicką do zamkniętego czasowo skrętu w lewo do sklepu Decathlon i stacji paliw. W kolejnych etapach zamykane będą pojedyncze pasy jezdni ul. Serbskiej na odcinku ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. Wilczak. Podczas zamknięcia lewego pasa na skrzyżowaniu z ul. Wilczak nie będzie możliwości skrętu z ul. Serbskiej w lewo, a podczas zamknięcia prawego pasa (na całym odcinku od ul. Naramowickiej) nie będzie możliwy skręt w prawo w ul. Wilczak. Nawrotka w kierunku zachodnim będzie możliwa na ul. Serbskiej na wysokości oczyszczalni ścieków Aquanetu.

Na remontowanym odcinku dopuszczalna prędkość pojazdów zostanie obniżona do 30 km/h. Piesi nie będą też mogli korzystać z zebry po zachodniej stronie skrzyżowania ul. Serbskiej z ul. Wilczak.

Koszt prac to około milion złotych. Utrudnienia mają potrwać do końca września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro