Reklama
Reklama

Rozbrat kupił... część skłotu Rozbrat. A teraz zbiera na spłatę długu

fot. Rozbrat FB
fot. Rozbrat FB

Teren zajmowany od 29 lat jest już w części własnością Rozbratu.

W piątek kolektyw Rozbrat poinformował, że wykupił "strategiczną część" Skłotu przy ulicy Pułaskiego w Poznaniu. - Tym samym uzyskaliśmy większą kontrolę nad całością obszaru zajmowanego przez Rozbrat - informuje kolektyw.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak podkreślają członkowie Rozbratu, zakupu udało się dokonać dzięki pożyczeniu pieniędzy na ten cel. Teraz uruchomiono więc zbiórkę, by spłacić dług. Do zebrania jest 320 tysięcy złotych. - Nabycie udziałów jednej z działek umożliwi nam skuteczniejsze blokowanie działań deweloperów i władz Poznania dążących do zabudowy zachodniego klina zieleni. Przy okazji niedawno zatwierdzonego studium zagospodarowania przestrzennego władze miasta uwzględniły uwagę złożoną przez firmę "Darex". Zmiana ta umożliwia na gruncie "lex deweloper" zabudowę terenu ogrodów działkowych od strony rz. Bogdanki. Z nami jako współwłaścicielami sąsiadującej działki zabudowa ta będzie niemożliwa. Zakup udziałów pozwoli nam też na kontynuowanie działalności społecznej i kulturalnej, wspieranie ruchu lokatorskiego, pracowniczego i ekologicznego.

Rozbrat podał, że wykupiono 10 procent udziałów od jednego z trzech udziałowców będących właścicielem jednej z dwóch działek przy ulicy Pułaskiego. - W praktyce posiadając 10 proc. zdobyliśmy większą kontrolę nad całością działki. Znaczy to, że ok. połowy obszaru całego Rozbratu nie może być sprzedane bez naszej zgody.

Równocześnie Rozbrat zaprasza na festiwal z okazji swoich 29. urodzin. Odbędzie się na terenie skłotu w dniach 8 - 9 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro