Reklama
Reklama

Pierwsze takie przedszkole rusza w piątek w Poznaniu

fot. A. Wykrota
fot. A. Wykrota

To przedszkole uniwersyteckie.

Jak już zapowiadaliśmy na łamach epoznan.pl, 1 września w Domu Studenckim Meteor na Kampusie Morasko, rozpocznie swoją działalność pierwsze w Poznaniu Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie, które otwiera swoje drzwi dla dzieci już od 2,5 roku życia.

"Placówka prowadzona jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny i wyróżnia się autorską koncepcją edukacyjną stworzoną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Przedszkole jest skierowane w pierwszej kolejności dla społeczności UAM"- zapowiada Przemysław Stanula z Sekcji Prasowej UAM.

"Jestem przekonany, że Przedszkole Uniwersyteckie będzie nie tylko miejscem edukacji i zabawy dla najmłodszych, ale także istotnym elementem społeczności kampusowej. Dzieci będą miały szansę odkrywać otaczający ich świat w inspirującym i bezpiecznym otoczeniu, a jednocześnie przyczynią się do tworzenia jeszcze bardziej żywego i dynamicznego miejsca dla wszystkich" - mówi prorektor ds. kadry i rozwoju UAM prof. Tadeusz Wallas.

"Otwarcie pierwszej grupy przedszkolnej jest symbolicznym momentem, w którym realizacja wizji Przedszkola Uniwersyteckiego przenosi się z etapu planów do rzeczywistości. Dzieci rozpoczęły swoją edukacyjną podróż niewątpliwie w najpiękniejszej i najnowocześniejszej placówce w Poznaniu" - podkreśla prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski, prezes Fundacji UAM oraz Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Przedszkole posiada dwie sale dydaktyczne oraz jedną do zajęć ruchowych. W placówce znajduje się również ogródek edukacyjny z posadzonymi poziomkami, porzeczkami i miejscem na sezonowe warzywa, a także plac zabaw.

"Nabór do Niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego realizowany jest w trybie ciągłym z dostępem dla wszystkim zainteresowanych. Istnieje możliwość zgłoszenia deklaracji zapisania młodszych pociech, co oznacza to, że gdy tylko osiągną ustawowo wymagany wiek, będą mogły zostać dopisane do grupy" - dodaje Stanula.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro