Reklama
Reklama

Posnania wprowadziła opłaty za parking, na okolicznych osiedlach brakuje miejsc dla mieszkańców

Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik.

Od 21 sierpnia klienci centrum handlowego Posnania, którzy wybierają się do obiektu autem i spędzą tu więcej niż 3 godziny, muszą zapłacić za parkowanie. Na wjazdach opuszczono szlabany. 4 bezpłatne godziny mają klienci kina Helios oraz posiadacze aplikacji Posnanii. Po darmowym okresie godzina postoju kosztuje 5 złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Posnania od początku podkreślała, że zmiana ma na celu zapewnienie klientom komfortowych warunków do robienia zakupów. Centrum handlowe liczyło, że dzięki wprowadzeniu opłaty z parkingu znikną auta mieszkańców i pracowników okolicznych osiedli i biur, którzy zostawiali tam pojazdy nawet na kilkanaście godzin blokując tym samym miejsca dla klientów obiektu.

Bywalcy centrum handlowego zauważyli, że samochodów na parkingach Posnanii jest obecnie zdecydowanie mniej. Gdzie się podziały? - Może redakcja zainteresuje się i nagłośni temat parkowania na ratajskich osiedlach przez mieszkańców ościennych gmin? Odkąd Posnania wprowadziła opłaty za parkowanie, ci ludzie zajmują miejsce mieszkańcom Rataj i dalej przesiadają się na komunikację. Przykładowo o godzinie 13.00 nie można znaleźć miejsca, gdzie wcześniej nie było mowy o takim problemie - napisał do nas Czytelnik Andrzej.

Zapytaliśmy miasto oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Osiedle Młodych o to, czy znają problem i czy planują jakieś kroki w tej sprawie. - Temat jest oczywiście znany Spółdzielni. W pierwszym kwartale bieżącego roku powołaliśmy specjalny zespół, który zajął się "problemem parkingowym". Analizujemy różne rozwiązania, które w następnym kroku będą konsultowane z mieszkańcami. Celem jest zabezpieczenie miejsc postojowych dla naszych mieszkańców - wyjaśnia Julia Tritt z SM Osiedle Młodych. Szczegóły mają być podane wkrótce. Na odpowiedź miasta czekamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro