Reklama
Reklama

Złodziej groził policjantom nożem. Odzyskano sporo skradzionych przedmiotów. Może to twoja własność?

fot. policja
fot. policja

Poszukiwani właściciele.

10 lipca policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie poznańskiej Północy. - W trakcie patrolowania ulic i osiedli zauważyli podejrzanego mężczyznę. Jechał on na rowerze, a w ręku trzymał dwie materiałowe torby - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji. - Funkcjonariusze rozpoznali go, ponieważ niespełna dwa miesiące wcześniej był przez nich zatrzymywany do kradzieży z włamaniami. Ponadto wcześniej był również wielokrotnie notowany. Postanowili więc sprawdzić, czy ma związek z tym przestępstwem.

Mężczyzna, gdy zorientował się, że policjanci chcą go skontrolować, zaczął uciekać. Po chwili porzucił rower i zaczął uciekać pieszo. Ostatecznie funkcjonariusze go dogonili, a wówczas wyjął nóż i im groził. Obezwładniono go i zatrzymano. Przy nim oraz w jego miejscu zamieszkania znaleziono elektronarzędzia i narkotyki, rower, a także skradzione papierosy warte 4000 złotych.

- 43-latek usłyszał trzy zarzuty: dokonania kradzieży z włamaniem w warunkach multirecydywy, posiadania narkotyków oraz bezprawnego użycie noża wobec policjantów. W związku z popełnionymi przestępstwami prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec tego mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Policjanci szukają właścicieli odzyskanych przedmiotów. - Wszystkie osoby, które rozpoznają przedmioty ze zdjęć jako swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Można się zgłaszać osobiście w godzinach 8:00 - 15:00 przy ul. Szylinga 2a w Poznaniu lub telefonicznie pod numerami telefonów 77 47 130 91 lub 47 77 130 90 powołując się na numer sprawy RSD222/23.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro