Reklama
Reklama

Poznańska recydywistka na gościnnych występach pod Lesznem. Jechała niemal 200 km/h po "eSce"

fot. policja
fot. policja

Nagrali ją policjanci.

29 sierpnia, a więc we wtorek, leszczyńscy policjanci z grupy Speed patrolowali trasę ekspresową S5. - W pewnym momencie mundurowi zauważyli jadący z dużą prędkością lewym pasem jezdni samochód. Ruszyli w ślad za osobowym mercedesem. Policyjny videorejestrator zarejestrował prędkość pojazdu 199 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli i okazało się, że za kierownicą siedziała 43-letnia mieszkanka Poznania - podają policjanci.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Szybko okazało się, że poznanianka ma ciężką nogę. Pół roku wcześniej popełniła podobne wykroczenie, za które została ukarana. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy nagminnie popełniają poważne wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surową karą. Popełnienie wybranych wykroczeń w trakcie dwóch lat skutkuje podwójną karą mandatu - dodają.

Kobieta przkeorczyła dopuszczalną prędkość o 79 km/h. Powinna więc standardowo zapłacić 2500 zł kary, ale zapłaci 5000 złotych. Dostała też 15 punktów karnych, a łącznie uzbierała ich 30. - Natychmiast straciła uprawnienia do kierowania pojazdami wynikające z przekroczenia dozwolonej liczby 24 punktów karnych.

- Kierująca nie przyjęła mandatu karnego, w związku z powyższym jej sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla sprawczyni wykroczenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro