Reklama

Poznańska recydywistka na gościnnych występach pod Lesznem. Jechała niemal 200 km/h po "eSce"

fot. policja
fot. policja

Nagrali ją policjanci.

29 sierpnia, a więc we wtorek, leszczyńscy policjanci z grupy Speed patrolowali trasę ekspresową S5. - W pewnym momencie mundurowi zauważyli jadący z dużą prędkością lewym pasem jezdni samochód. Ruszyli w ślad za osobowym mercedesem. Policyjny videorejestrator zarejestrował prędkość pojazdu 199 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli i okazało się, że za kierownicą siedziała 43-letnia mieszkanka Poznania - podają policjanci.

Szybko okazało się, że poznanianka ma ciężką nogę. Pół roku wcześniej popełniła podobne wykroczenie, za które została ukarana. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy nagminnie popełniają poważne wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surową karą. Popełnienie wybranych wykroczeń w trakcie dwóch lat skutkuje podwójną karą mandatu - dodają.

Kobieta przkeorczyła dopuszczalną prędkość o 79 km/h. Powinna więc standardowo zapłacić 2500 zł kary, ale zapłaci 5000 złotych. Dostała też 15 punktów karnych, a łącznie uzbierała ich 30. - Natychmiast straciła uprawnienia do kierowania pojazdami wynikające z przekroczenia dozwolonej liczby 24 punktów karnych.

- Kierująca nie przyjęła mandatu karnego, w związku z powyższym jej sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla sprawczyni wykroczenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro