Reklama
Reklama

Ostrów Wielkopolski będzie dezynfekować miejski wodociąg. Bo dwie osoby z legionelozą trafiły do miejscowego szpitala

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Imani / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Imani / unsplash.com

Dobry pomysł?

Jak informuje lokalny portal ostrow24.tv, sztab kryzysowy działający w Ostrowie Wielkopolskim podjął decyzję, by przeprowadzić odkażenie miejskiego wodociągu. Ma to być działanie profilaktyczne związane z kolejnym odnotowywanymi w naszym kraju przypadkami legionelozy. Jak miałoby to wyglądać? Miejski zakład wodociągowy w wybranym dniu podniesie temperaturę wody w instalacji do 70 stopni i wówczas mieszkańcy będą mieli odkręcić krany na mniej więcej 2 minuty. Ma to przepłukać rury.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Radio Poznań informuje, że akcja ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo jeszcze, którego dnia. Ale urząd będzie o tym informować z wyprzedzeniem. Lokalny portal ostrow24.tv zastanawia się jednak nad zasadnością akcji. Jak zauważa, para, która trafiła do ostrowskiego szpitala z legionelozą, nie mieszka nawet w Ostrowie Wielkopolskim, a w Nowych Skalmierzycach. Przed zakażeniem przebywała natomiast w Gołuchowie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro