Reklama
Reklama

Robotnicy przy estakadzie trasy PST nad Bogdanką. "Czy znów potrzebne były jakieś prace remontowe?"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań

Widok robotników przy wyremontowanej trasie tramwajowej zaniepokoił naszego Czytelnika.

- Jadąc przy trasie PST na wysokości Sołacza widać, że przy wiadukcie nad Bogdanką jest rozłożone rusztowanie pod wiaduktem, jakaś folia i robotnicy pracujący na PST. W maju oddano tą trasę po prawie rocznym remoncie. Czy znów potrzebne były jakieś prace remontowe? - dopytuje.

Okazuje się, że obecność pracowników przy estakadzie nie ma związku z ukończonym remontem. - Aktualnie trwające prace na estakadzie nad Doliną Bogdanki związane są z remontem konstrukcji stalowej pod obiektem. W ramach zadania wykonane będą również prace remontowe stożków przyczółków. Uszczelnione zostaną również gzymsy, co uchroni konstrukcję przed wilgocią i wpływami atmosferycznymi. Dodatkowo, prace na estakadzie obejmują naprawę i odnowę chodników technologicznych - wyjaśnia Maciej Szkudlarek z MPK Poznań.

- Prace są prowadzone przy zachowaniu ciągłości ruchu tramwajowego na estakadzie. To oznacza, że istniejące połączenia komunikacyjne pozostają dostępne dla mieszkańców i podróżnych, co stanowi istotne ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu miasta. W razie ewentualnych ograniczeń prędkości, ich charakter będzie jedynie krótkotrwały i miejscowy, minimalnie oddziałując na ruch tramwajowy - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro