Reklama
Reklama

Przy Zamenhofa powstanie duże osiedle, w trakcie rozbiórki hałasy nie dają żyć sąsiadom

Tak do niedawna wyglądały zabudowania | fot. Google Street View
Tak do niedawna wyglądały zabudowania | fot. Google Street View

Skarży się nasza Czytelniczka.

Jak pisze Magdalena, sprawa dotyczy osiedla Piastowskiego. W jego sąsiedztwie firma ROBYG będzie budować nowe osiedle mieszkaniowe na terenie po dawnym Zakładzie Przemysłowym - Fabryce W5 przy ulicy Zamenhofa 138. - Całą noc firma wywozi gruz, co generuje hałas, a od 6:00 rano działa bez przerwy młot pneumatyczny - wyjaśnia kobieta. - W okolicznych blokach hałas jest nie do wytrzymania nawet przy zamkniętych oknach. Ludzie pracują tu zdalnie, mieszkają tu dzieci. Głowa pęka po całym dniu słuchania młota pneumatycznego. Mieszkam na piętrze 11 i wszystko słychać z dużym natężeniem - dodaje.

Skontaktowaliśmy się z inwestorem. - Prace związane z rozbiórką obiektów na ulicy Zamenhofa, które są zaplanowane do końca września, prowadzone są bez zakłócania ciszy nocnej - zapewnia nas Biuro Prasowe ROBYG. Dobra informacja jest więc taka, że prace potrwają jeszcze maksymalnie miesiąc.

Czy wiadomo już, jak będzie wyglądać nowe osiedle mieszkaniowe przy Lidlu? - Więcej informacji, w związku z planowaną inwestycją Grupy ROBYG przy ul. Zamenhofa w Poznaniu będziemy mogli podać dopiero po zatwierdzeniu projektu i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń - dodaje inwestor.

O tym, że powstanie tu osiedle mieszkaniowe, piszemy na epoznan.pl od lat. W listopadzie 2022 roku Telewizja WTK ustaliła, że inwestor chce na początek postawić tu trzy budynki - dwa 17-piętrowe oraz jeden 8-piętrowy. Już wtedy mieszkańcy okolicy wskazywali, że w okolicy rośnie wiele cennych, nawet około 200-letnich drzew, które trzeba ochronić. W ubiegłym roku do magistratu wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy dla terenu. Postępowanie jednak zawieszono. Inwestor miał bowiem pracować nad tym, by jak najmniej ingerować w zieleń.

W marcu bieżącego roku interpelację do prezydenta w sprawie inwestycji złożył radny Paweł Matuszak. Pytał m.in. o to, jak ZDM widzi obsługę komunikacyjną terenu. Podkreślał, że inwestor nie posiada dostępu do drogi publicznej. Dojazd jest możliwy przez prywatną działką, na której nie ma ustanowionej służebności wobec właściciela gruntu, na którym mają powstać bloki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro