Reklama
Reklama

Ważna ulica po remoncie wciąż zalewana w trakcie deszczu. Miasto się tłumaczy

fot. Adam
fot. Adam

Chodzi o ulicę Kobylepole.

Latem, przez kilka tygodni, remontowano ulicę Kobylepole. Trasa doczekała się nowej nawierzchni. Niestety, nowy wygląd nie poszedł w parze z czymś innym. Tak jak i przed remontem, ulica Kobylepole przy opadach deszczu wciąż jest zalewana. Zwrócił na to uwagę radny Łukasz Kapustka, który wystosował interpelację w tej sprawie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podkreślił Kapustka w dokumencie skierowanym do prezydenta Poznania, po deszczu na drodze stoi woda, która stanowi zagrożenie dla kierowców. - Według opinii mieszańców po przeprowadzonym remoncie wody pojawia się więcej niż przed pracami remontowymi - dodał.

Odpowiedzi udzielił mu zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Ulica Kobylepole nie posiada kanalizacji deszczowej. Zarząd Dróg Miejskich w bieżącym roku wykonał jedynie remont jezdni i chodników na tej ulicy - wyjaśnia. - Kwestia tworzących się zastoisk wody po opadach deszczu zostanie zgłoszona spółce Aquanet S.A., która realizuje zadania w zakresie zagospodarowania wód opadowych - dodaje.

Mieszkańcy i kierowcy muszą się więc liczyć z tym, że przy najbliższych deszczach ulica Kobylepole wciąż może być zalewana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro