Reklama

Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Przejęto łącznie ponad 10 milionów papierosów!

fot. Kadr filmu Centralne Biuro Śledcze Policji/YouTube
fot. Kadr filmu Centralne Biuro Śledcze Policji/YouTube

To efekt działań CBŚP, KAS i Europolu przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów.

Przejęto nie tylko papierosy, ale również około 12 ton tytoniu i maszyny, które wchodziły w skład linii produkcyjnej.

Policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu (KAS) oraz pracownikami Europolu ustalili, że w województwie wielkopolskim w powiecie kępińskim, w budynku po nieczynnej już fabryce mebli działa nielegalna fabryka papierosów. Wszystko wskazywało na to, że wyprodukowane tam papierosy były przechowywane w dwóch magazynach znajdujących się na Dolnym Śląsku - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Ponad 120 funkcjonariuszy brało udział w rozbiciu nielegalnej fabryki, pomogli oni kontrterrorystom z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia, Opola oraz Poznania. Wśród 9 zatrzymanych osób byli obywatele Polski, Paragwaju i Portugalii.

W fabryce papierosów mundurowi przejęli dwie kompletne, działające linie służące do produkcji papierosów oraz ich pakowania, zabezpieczono blisko 5 mln sztuk papierosów różnych znanych światowych marek, około 12 ton krajanki tytoniowej, a także komponenty służące do produkcji papierosów, m.in. filtry, owijki czy kleje. W magazynach na terenie województwa dolnośląskiego przejęto kolejne papierosy, tym razem ponad 5 mln sztuk. Podczas akcji łącznie przejęto około 10,2 mln papierosów. Zabezpieczono także urządzenia służące do zagłuszania oraz wykrywania sygnałów GPS i GSM, jak również radiotelefony - informuje policja.

Śledczy wyliczyli, że gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść niemal 26 mln złotych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Poznaniu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro