Reklama

27 Grudnia będzie ukończona z opóźnieniem. Co z unijnym dofinansowaniem?

Kantaka | fot. Stowarzyszenie Plac Wolności
Kantaka | fot. Stowarzyszenie Plac Wolności

W centrum Poznania trwają obecnie prace związane z ostatnim już etapem Projektu Centrum. Przebudowywane są ulice plac Wolności, 27 Grudnia, odcinek Ratajczaka, Kantaka i Gwarna. Jak zauważa portal transport-publiczny.pl, prace zostały dofinansowane z Unii Europejskiej i zgodnie z przepisami muszą się zakończyć do końca bieżącego roku. Zaawansowanie prac pozostawia jednak spore wątpliwości co do tego, czy uda się to zrobić.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w rozmowie z branżowym portalem zapewniają, że zasadnicze prace budowlane na Gwarnej, Kantaka, części Ratajczaka i pl. Wolności zakończą się w tym roku. Z opóźnieniem końca dobiegnie jednak przebudowa ulicy 27 Grudnia. Powód? Pozostawienie przy ulicy leszczyn tureckich, o które walczyli społecznicy. To wymaga wprowadzenia zmian projektowych, a to przekłada się na termin ukończenia przebudowy ulicy.

PIM utrzymuje, że pasażerowie korzystający z tramwajów jeszcze w tym roku pojadą po placu Wolności i 27 Grudnia. Terminu jednak nie podano. Jeśli uda się w tym roku oddać do użytku ulicę 27 Grudnia w zakresie infrastruktury tramwajowej, możliwe będzie rozliczenie unijnego dofinansowania na tę inwestycję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro