Reklama
Reklama

Dostawcza trumna na kółkach zatrzymana na drodze. "Pojazd był niezdolny do dalszej jazdy"

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy transportu drogowego widzieli już niemal wszystko, ale wciąż można ich zaskoczyć.

W poniedziałek inspektorzy WITD przeprowadzali kontrole ciężarówek w Koninie. Zatrzymali do kontroli m.in. kierowcę pojazdu, który już na pierwszy rzut oka był w bardzo złym stanie technicznym. - Funkcjonariusze stwierdzili szereg naruszeń, do których należały między innymi: nieszczelność korka paliwa i pęknięta obejma zbiornika paliwa, różny bieżnik opon na drugiej osi pojazdu, korozja i odkształcenia belek poprzecznych skrzyni ładunkowej i poważne ubytki w poprzeczkach skrzyni ładunkowej spowodowane korozją, wycieki oleju oraz płynów eksploatacyjnych z okolic skrzyni biegów, niesprawne światła pozycyjne przednie, kierunkowskaz tylny, pęknięta obudowę filtra powietrza - wymienia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Lista naruszeń jest długa, ale wysokość mandatu już jednak wrażenia nie robi. Kierowcę ukarano mandatami w łącznej wysokości 600 złotych. - W związku z zagrażającym bezpieczeństwu ruchu drogowego stanem technicznym ciężarówki przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone karna pieniężną w wysokości 2.000 zł. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro