Reklama
Reklama

Nad Jeziorem Kierskim masowo dokarmiają kaczki chipsami. Gdy zwrócili uwagę, usłyszeli, że psują zabawę

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Skarżą się nasi Czytelnicy.

- Nad Jeziorem Kierskim ludzie masowo dokarmiają kaczki chipsami. Próbowaliśmy przeganiać kilka razy kaczki z plaży i zwracać ludziom uwagę, ale dostaliśmy tylko uwagi, że to dzieci i że psujemy zabawę. W trawniku było wysypana masa chipsów, chleba, wafelków i stado z 15 kaczek. W wodzie na plaży za to ptasie odchody pływające przy piasku. Po prostu obrzydliwe to jest. A ironia w tym, że obok są plakaty z informacjami edukacyjnymi, zakazującymi dokarmiania. Mam wrażenie, że powinno się robić więcej w tej sprawie, bo "bąbelki" od "madek" mają ubaw a kaczki umierają potem przez sól - napisali do nas Czytelnicy, którzy zaobserwowali sytuację nad jeziorem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Niestety karmienie ptaków chlebem czy ciastkami to praktyka stosowana w wielu miejscach. A na przykład chleb czy chipsy zawierają sól, która bardzo szkodzi ptakom. Taki pokarm w diecie ptaków sprawia, że te zaczynają chorować. Zupełnie inny aspekt to po prostu zaśmiecanie akwenów, co prowadzi do wzrostu pleśni w wodzie.

Jeśli chcemy dokarmiać ptaki wodne, to wyłącznie zimą - w trakcie mrozów, gdy mogą mieć problem ze zdobyciem pożywienia. Na pewno nie chlebem i chipsami, a specjalną karmą lub np. pokrojonymi drobno warzywami, a także ziarnami zbóż.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro