Reklama
Reklama

Poznań uruchamia nowe połączenia minibusowe! Będą nowe przystanki, kilka zmieni nazwy

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

4 września uruchomione zostaną dwie nowe linie.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, linie minibusowe mają poprawić sytuację na Junikowie oraz Starołęce, Garaszewie i Krzesinach. Na Junikowie kursować będzie linia nr 122, która będzie obsługiwać ulice Wieruszowską, Ziębicką, Kamiennogórską, Dziewińską i Cmentarną. Dzięki linii pasażerowie dojadą do tramwajów kursujących po Grunwaldzkiej. - Odwiedzający cmentarz Junikowo zyskają regularny dojazd w rejon wejścia na nekropolię od strony ulicy Cmentarnej, będzie też zapewniony dojazd do siedzib sądów mieszczących się przy ul. Kamiennogórskiej - wyjaśnia ZTM. Linia będzie kursować w dni robocze w godzinach 6:30 - 19:00 co 40 minut, a w soboty, niedziele i święta co 40 minut w godzinach 10:00 - 19:00.

Druga nowa linia, nr 123, połączy pętlę autobusową na Starołęce z Krzesinami przez Minikowo, Garaszewo. - Minibus będzie kursował ulicami: Żeglarską, Oświęcimską i Garaszewo. Oprócz skomunikowania ze sobą tych dwóch osiedli (obecnie przejazd między nimi transportem zbiorowym jest bardzo utrudniony), linia zapewniać będzie dojazd ze Starołęki do szkoły podstawowej i liceum w Krzesinach - dodaje. Linia będzie kursować w dni nauki szkolnej od 6.30 do 19.00 co 50 minut.

To nie koniec. - Od 4 września nastąpią także zmiany na linii numer 188. Zależało nam na zapewnieniu lepszego dojazdu w rejon Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy ul. Umultowskiej i dlatego na 3 porannych i 4 popołudniowych kursach linia będzie miała skorygowaną trasę, a jej obsługa - z uwagi na charakter osiedlowych ulic - będzie się odbywała minibusami.

- Uruchomienie nowych linii minibusowych umożliwi uporządkowanie nazewnictwa trzech przystanków w rejonie Starołęki. Przystanek "Garaszewo" od 4 września będzie miał nazwę "Sandomierska", przystanek "Niżańska II" (nazwa robocza wprowadzona na potrzeby prac projektowych) zmieni nazwę na "Garaszewo", natomiast obecny przystanek "Niżańska" będzie nosił nazwę "Rymanowska".

Jednocześnie wprowadzone zostaną nazwy nowych zespołów przystankowych na trasach linii minibusowych - zaznacza ZTM. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro