Reklama

Wykolejenie pociągu w Poznaniu. Zablokowany przejazd na Starołęckiej!

fot. Marcin
fot. Marcin

Do zdarzenia doszło po 13.00.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Pociąg się wykoleił z 15 minut temu - napisał Marcin. W tej samej sprawie napisał do nas Czytelnik Szymon. Z informacji ocz Czytelników wynika, że pociąg utknął m.in. na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Starołęckiej. Nie udało nam się jeszcze skontaktować z PKP PLK, by to potwierdzić. Z mapy korków wynika jednak, że rzeczywiście przy przejeździe tworzą się korki.

Wykolejeniu uległ pociąg towarowy. Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.

 • Aktualizacja
  czwartek, 24.08.2023 r., godz. 13.48
  Aktualizacja
  czwartek, 24.08.2023 r., godz. 13.48
  Policja potwierdza informację o zablokowanym przejeździe kolejowym. - Podano nam, że pociąg towarowy utknął w tym miejscu. Nasi policjanci będą kierować ruchem, bo utrudnienia są spore. Mamy informację, że nikt nie ucierpiał w związku z incydentem na torach - mówi Iwona Liszczyńska z policji.
 • Aktualizacja
  czwartek, 24.08.2023 r., godz. 14.38
  Aktualizacja
  czwartek, 24.08.2023 r., godz. 14.38
  PKP PLK:około 13:00 na linii kolejowej między Poznaniem Głównym a Poznaniem Starołęką doszło do wykolejenia ok. 10 pustych wagonów pociągu towarowego. Na miejsce natychmiast skierowano służby techniczne. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Nie ma zagrożenia dla życia i środowiska. Ruch pociągów prowadzony jest po innych torach. Zablokowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Starołęckiej. Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem przejazdu. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja. Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro