Reklama
Reklama

Derby Poznania przy Bułgarskiej! Wkrótce rusza sprzedaż biletów

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Choć spotkanie powinno się odbywać w Grodzisku Wielkopolskim, zostanie rozegrane w Poznaniu.

O decyzji poinformowała Warta Poznań. - To będzie już siódmy mecz najwyżej notowanych zespołów piłkarskich stolicy Wielkopolski od momentu powrotu Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2020 roku. Dwa pierwsze pojedynki derbowe, których gospodarzem byli "Zieloni", odbyły się na stadionie w Grodzisku Wlkp. Niemal dokładnie rok temu Warta gościła Lecha na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Tak będzie również w tym sezonie - #JedyneTakieDerby odbędą się przy ul. Bułgarskiej - podaje klub. Podpisano już stosowną umowę w tej sprawie, a zgodę na zmianę miejsca rozegrania meczu wydała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Warta wyjaśnia, że to decyzja podjęta głównie z myślą o kibicach. Na stadionie przy Bułgarskiej zmieści się więcej osób niż na obiekcie w Grodzisku Wlkp. - Cieszymy się, że jest w mieście miejsce, w którym mogą się odbyć piłkarskie derby, ale nadal priorytetem dla Warty jest powrót do Poznania i możliwość rozgrywania oficjalnych meczów ligowych na nowym stadionie przy Drodze Dębińskiej - zaznacza Maciej Wojdyło, członek zarządu Warty Poznań.

Osoby posiadające karnety na mecze Warty wejdą na stadion przy Bułgarskiej. Sprzedaż indywidualnych biletów ruszy w przyszłym tygodniu. Spotkanie odbędzie się 17 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro