Reklama
Reklama

Nowa droga rowerowa połączy Poznań z podpoznańską gminą

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Nowa inwestycja ma być realizowana na granicy Poznania i gminy Dopiewo. Zgodnie z założeniami, trasa dla rowerów miałaby powstać wzdłuż ulicy Malwowej, po jej południowej stronie. List intencyjny w sprawie podpisali zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski i wójt gminy Dopiewo Paweł Przepióra.

- Podpisanie tego listu to kolejny przykład dobrej współpracy z gminą sąsiadującą z Poznaniem. W lipcu podpisano podobny dokument z gminą Swarzędz i Volkswagenem dotyczący przedłużenia trasy tramwajowej wzdłuż ul. Warszawskiej aż do Swarzędza. Niecały miesiąc temu oddano do użytku kładkę pieszo-rowerową nad Wartą w Owińskach, która połączyła Poznań z gminą Czerwonak. Wreszcie na granicy stolicy Wielkopolski i gminy Komorniki kończy się budowa węzła Grunwaldzka z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi - mówi Mariusz Wiśniewski.

Droga byłaby trasą dla rowerzystów lub pieszych i rowerzystów. Ma powstać wzdłuż ulicy Malwowej w Skórzewie, konkretnie od ronda do granicy gminy Dopiewo. Inwestorzy będą się starać o unijne dofinansowanie. - W przypadku uzyskania dofinansowania zarówno Poznań, jak i Dopiewo podejmować będą działania w celu powiązania nowej drogi z systemami ciągów pieszo-rowerowych istniejących i planowanych na terenie Miasta oraz Gminy.

Inwestycja ma być realizowana do 2026 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro