Reklama
Reklama

Znalazł portfel wypchany gotówką i zaniósł na policję

fot. policja
fot. policja

W Złotowie.

W poniedziałek do policjantów ze Złotowa przyszedł 21-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Przyniósł funkcjonariuszom portfel znaleziony przy jednym z marketów budowlanych. Jak się okazało, w środku było prawie 3000 złotych.

Będący na służbie policjant ustalił prawdopodobnego właściciela zguby i udał się pod jego adres zamieszkania. - Wizyta pod ustalonym adresem nie przyniosła efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel portfela na stałe mieszka poza granicami kraju i od dłuższego czasu nie przebywał w powiecie złotowskim. Dzielnicowy nie rezygnując z przydzielonego zadania, nawiązał kontakt telefoniczny z rzekomym właścicielem zguby. Ten potwierdził, że jest w okolicach Złotowa i poszukuje zgubionego portfela - wyjaśnia Damian Pachuc z policji.

40-letni właściciel portfela tego samego dnia trafił na komisariat, gdzie odebrał swój portfel. - Mieszkaniec gminy Złotów, podziękował dzielnicowemu za działanie. Zadeklarował także, że nawiąże kontakt z mężczyzną, który odnalazł jego własność i osobiście mu podziękuje, bo postawa znalazcy zasługuje na dużą pochwałę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro