Reklama
Reklama

"Wyp***rzaj cyganicho, żebym cię tu więcej nie widział" w głośnikach przy poznańskiej galerii handlowej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Jak relacjonuje nasza Czytelniczka, do zdarzenia doszło przy Kupcu Poznańskim.

Nasza Czytelniczka chce pozostać anonimowa, ale opisała nam sytuację, jakiej była świadkiem w poniedziałek przy Kupcu Poznańskim. - Najprawdopodniej ochrona obiektu przez głośnik wyzywała w bardzo chamski sposób kobietę z dzieckiem. I tak, to prawda, kobieta była Cyganką. I biorąc pod uwagę fakt, iż często Cyganie bywają kłopotliwi w miejscach publicznych (żebranie itp.) czy oznacza to, że mogą zostać odarci z resztek godności? Epitety, które były wykrzykiwane w stronę kobiety to słowa, cytuję: "Wypieprzaj cyganicho cholerna, co się tak gapisz, żebym Cię tu więcej nie widział!!!" - wyjaśnia.

- Na ten wrzask z głośnika obracało się mnóstwo ludzi nie wiedząc co się dzieje. Cyganka w popłochu opuszczała galerię. Nazywając sprawę po imieniu, powyższe zdarzenie jest przykładem rasizmu i braku szacunku do drugiego człowieka. Czego za chwilę się doczekamy? Wyzywania klientów, którzy w jakiś sposób nie odpowiadają obsłudze? W związku z tą sytuacją skontaktowałam się telefonicznie z zarządem galerii. Po krótce opowiedziałam w czym rzecz, i zostałam zaproszona do Pani dyrektor na 3 piętro. Natomiast kiedy się już pojawiłam, po kilku minutach, okazało się że Pani dyrektor jest bardzo zajęta i nie ma dla mnie czasu. Zostałam potraktowana obcesowo, więc może to standard w tej galerii? Podsumowując, ręka rękę myje a chamstwo i słoma wychodzi z butów. Nie obchodzi mnie czym podpadła owa Pani, ponieważ na wszystko są procedury i każdą sytuację można załatwić zgonie z prawem i poszanowaniem godności drugiego człowieka - kończy.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dyrekcją Kupca Poznańskiego. - Kupiec Poznański podejmie czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia - zapewnia dyrekcja. - Jeżeli informacje podane w zgłoszeniu zostaną potwierdzone, przeprowadzimy odpowiednie rozmowy dyscyplinujące z pracownikami ochrony oraz z podmiotem, który usługowo świadczy na naszą rzecz ochronę obiektu - dodaje. - Jednocześnie pragnę zapewnić, że nie akceptujemy żadnych działań naruszających godność jakichkolwiek osób, niezależnie od tego, czy są one naszymi klientami oraz jakiej są narodowości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro