Reklama

Pięć ciał znalezionych w domu w Chodzieży: "działał na chłodno, jak rzeźnik"

fot. WTK
fot. WTK

Są nowe ustalenia.

Do tragedii doszło w kwietniu. Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, ciała dwóch osób znalazł jeden z członków rodziny, zaniepokojony brakiem z nimi kontaktu. To on zaalarmował policję. Po oględzinach funkcjonariusze odkryli kolejne zwłoki. Jak przekazała prokuratura, wszystko wskazuje na to, że 41-letni mężczyzna najpierw zabił swoich rodziców - 73-letniego ojca i 71-letnią matkę. Następnie zabił swoją 38-letnią żonę, którą skrępował, później 4-miesięcznego synka. Na koniec 41-latek popełnił samobójstwo. Jak wstępnie ustalili śledczy, do tragicznych zdarzeń mogło dojść już kilka dni przed znalezieniem zwłok. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że małżeństwo seniorów zmarło wcześniej.

"To bardzo niespotykana sprawa o ogromnym ładunku emocjonalnym. Próbujemy zrozumieć coś niezrozumiałego" - komentował krótko po zdarzeniu na łamach "Gazety Wyborczej" prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. "Jestem od przedstawienia faktów, nie interpretacji" - podkreślił.

Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej wraca do sprawy. Jak ustalił, prokuratura zna już wyniki badań toksykologicznych. Wiadomo, że ofiary nie były niczym odurzone. "Jedynie we krwi sprawcy ujawniliśmy pół promila alkoholu" - powiedział rzecznik poznańskiej prokuratury

Do sprawy na łamach "Wyborczej" szerzej odniósł się Maciej Szuba, obecnie prywatny detektyw, a wcześniej policjant kryminalny i szef poznańskiej policji. "Ofiary nie były odurzone, więc wiedziały, że giną" - mówi. "Wiedział, że musi uszkodzić newralgiczne naczynia krwionośne, w tym przypadku tętnicę szyjną. Działał z dużą świadomością" - dodaje. "Rodziców, którzy nie byli skrępowani, musiał zabić ekspresowo. Mimo że próbowali się bronić, nie walił na oślep. Był opanowany, działał na chłodno, jak rzeźnik" - tłumaczy.

Wiadomo, ze 41-latek leczył się psychiatrycznie, miał też próby samobójcze. Motyw zbrodni wciąż pozostaje nieznany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro