Reklama
Reklama

W Poznaniu może powstać ogród dla osób w kryzysie bezdomności

fot. Caritas Poznań
fot. Caritas Poznań

Chce go utworzyć poznański Caritas.

- Od wielu lat poznańska Caritas prowadzi schronisko, ogrzewalnię, łaźnię oraz świetlicę dla osób bezdomnych, mieszczące się w Poznaniu, przy ul. Krańcowej 10. W tym miejscu udzielane jest profesjonalne wsparcie działające na rzecz odbudowy tożsamości i godności osobistej osób bezdomnych - informuje Caritas.

W ciagu ostatniego roku powstał pomysł, by przy obiekcie, na nieużytkach, utworzyć park kieszonkowy pełniący rolę ogrodu społecznego dla osób w kryzysie bezdomności. Projekt przygotowano nieodpłatnie. - Kierownicy placówki przy Krańcowej 10 planują w tym miejscu organizować różnego rodzaju wydarzenia umożliwiające wspólne spędzanie czasu przez osoby korzystające z pomocy, jak i chętnych mieszkańców okolicy. Już są planowane: mini-koncerty, kino letnie, konkursy i warsztaty. W projekcie zaplanowane są prace dotyczące przygotowania gruntu, nawodnienia, a także zakup i zasadzenie wielu setek roślin i drzew. To będzie prawdziwy park!

Cała inwestycja ma pochłonąć 220 tysięcy złotych. Ponieważ Caritas uzyskał spore dofinansowanie na ten cel, do zebrania zostało około 40 tysięcy złotych, z czego około 16 tysięcy już uzbierano. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro