Reklama
Reklama

Posnania już z płatnym parkingiem. "W weekend tu będzie armagedon!"

Od poniedziałku działają szlabany na wjazdach i wyjazdach z ogromnego parkingu.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, od 21 sierpnia kierowcy odwiedzający centrum handlowe Posnania muszą płacić za pozostawienie auta na parkingu w obiekcie. Dla klientów przewidziano 3 godziny darmowego parkowania. O godzinę dłużej za darmo parkują klienci kina Helios oraz posiadacze aplikacji Posnanii. Każda kolejna godzina będzie kosztować 5 złotych. System działa bezbiletowo, a więc na wjazdach i wyjazdach z parkingu funkcjonują szlabany oraz urządzenia do weryfikowania tablic rejestracyjnych.

Poniedziałek był pierwszym dniem funkcjonowania systemu. Przy wjazdach na parking, przy szlabanach stał pracownik informujący o zmianach tych, którzy nie byli ich świadomi. Widać jednak było, że mimo poniedziałku przy wjeździe od strony ulicy Brneńskiej robi się tłoczno. Nie umknęło tu uwadze naszego Czytelnika.

- Posnania wprowadziła opłaty za parking, ale nawet bez szlabanów bywało, że wjazd od strony skrzyżowania Jantar / Brneńska się korkował. Teraz w weekend tu będzie armagedon! Już dzisiaj widać było, że choć system odczytywania tablic rejestracyjnych działa sprawnie, i tak chwilę trwa, zanim szlaban się podniesie. Nie chcę nawet myśleć, co będzie z wyjazdem z parkingu w przedświątecznym okresie. A przecież wielokrotnie pisaliście na epoznan.pl o korkach na tym parkingu - pisze Marek.

Czas pokaże, jak będzie funkcjonować system. Przypomnijmy, że decyzja o wprowadzeniu opłat ma zapewnić klientom komfortowe warunki do robienia zakupów. Centrum handlowe liczy, że dzięki wprowadzeniu opłaty z parkingu znikną auta mieszkańców i pracowników okolicznych osiedli i biur, którzy zostawiali tam pojazdy nawet na kilkanaście godzin blokując tym samym miejsca dla klientów obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro