Reklama

Od wtorku kolejne utrudnienia w centrum Poznania

fot. PIM
fot. PIM

Tym razem na ulicy Solnej.

We wtorek rozpoczną się prace na kolejnym odcinku powstającej nowej drogi rowerowej wzdłuż ulic Wolnica - Solna. Dziś wykonawca pracuje pomiędzy mostem Chrobrego i Działową. - 22 sierpnia (wtorek) rozpoczną się prace na odcinku od ul. Działowej do ul. Kulasa, dlatego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od tego czasu na ul. Wolnica prowadzone będą też prace nocne, podczas których konieczne będą zwężenia jezdni - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa pierwszego odcinka, biegnącego po północnej stronie ulic Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica do Działowej ruszyła w czerwcu. Drugi odcinek, do ulicy Kulasa, zacznie powstawać teraz. Oznacza to utrudnienia od wtorku. - Zamknięty zostanie prawy, skrajny pas ruchu (buspas) jezdni północnej ul. Solnej na odcinku od ul. Hejmowskiego do ul. Kulasa. Konieczne będzie też częściowe wyłączenie z użytkowania znacznej części chodnika po stronie północnej ul. Solnej. Zamontowane zostanie tam ogrodzenie budowlane, a obowiązkiem wykonawcy będzie utrzymanie tymczasowych ciągów pieszych podczas prac. Przewiduje się pozostawienie zjazdów z drogi na istniejące posesje - dodaje PIM.

- Ponadto przez trzy noce prowadzone będą prace kanalizacyjne na wysokości placu Wielkopolskiego. Rozpoczną się w nocy z 22 na 23 sierpnia i zakończą w nocy z 24 na 25 sierpnia. Przewidziane są maksymalnie na godziny od 18 do 6 następnego dnia. W tym czasie na jezdni ul. Wolnica między ul. Św. Wojciech a Działową należy spodziewać się utrudnień w postaci zamykania i zawężania pasów ruchu. Przejazd będzie możliwy w obu kierunkach, ale jednym pasem. W dzień ruch w miejscach wykopów będzie przywracany po nawierzchni z kruszywa.

Wszystkie prace związane z budową drogi dla rowerów mają się zakończyć na początku 2024 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro