Reklama
Reklama

Ogrody: bezdomni koczują na pętli tramwajowej. "Załatwiają się kilka metrów od legowiska, wrzeszczą wieczorami"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie informuje nasz Czytelnik.

- Chciałbym prosić o opisanie problemu bezdomnych, którzy koczują na pętli Ogrody (teren trawiasty na środku pętli). Przynajmniej od miesiąca śpi tam grupa ludzi, każdego popołudnia są zupełnie pijani, niektórzy leżą nieprzytomni w miejscu, gdzie akurat upadli. Załatwiają się kilka metrów od legowiska, wrzeszczą wieczorami. Mimo zgłoszeń na straż miejską i mimo kontroli policji, które się pojawiają, problem nie został rozwiązany. Może nagłośnienie sprawy zaskutkuje jakimś efektywnym działaniem - napisał mieszkaniec okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej potwierdza, że SM o problemie wie. - Na terenie pętli Ogrody od pewnego czasu przebywają bezdomni, ale nie tylko. Tam się spotykają, biesiadują i zaśmiecają miejsca dostępne publicznie. Jest to teren administrowany przez Zarząd Transportu Miejskiego, na ich zlecenie okresowo teren jest sprzątany - tłumaczy.

- Interweniują tam strażnicy Referatu Jeżyce i policjanci z KP Jeżyce. Osoby te często są karane mandatami. Ciepłe noce sprawiły, że kilka razy ludzie ci tam koczowali. Miejsce na takie spotkania, delikatnie ujmując, jest nieodpowiednie. Ale problem osób w kryzysie bezdomności narasta, a na siłę nikogo nie można umieścić w ośrodku opiekuńczym. Dużym problemem tych ludzi jest uzależnienie od alkoholu, co utrudnia a wręcz uniemożliwi realne niesienie im pomocy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro