Reklama
Reklama

Ogrody: bezdomni koczują na pętli tramwajowej. "Załatwiają się kilka metrów od legowiska, wrzeszczą wieczorami"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie informuje nasz Czytelnik.

- Chciałbym prosić o opisanie problemu bezdomnych, którzy koczują na pętli Ogrody (teren trawiasty na środku pętli). Przynajmniej od miesiąca śpi tam grupa ludzi, każdego popołudnia są zupełnie pijani, niektórzy leżą nieprzytomni w miejscu, gdzie akurat upadli. Załatwiają się kilka metrów od legowiska, wrzeszczą wieczorami. Mimo zgłoszeń na straż miejską i mimo kontroli policji, które się pojawiają, problem nie został rozwiązany. Może nagłośnienie sprawy zaskutkuje jakimś efektywnym działaniem - napisał mieszkaniec okolicy.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej potwierdza, że SM o problemie wie. - Na terenie pętli Ogrody od pewnego czasu przebywają bezdomni, ale nie tylko. Tam się spotykają, biesiadują i zaśmiecają miejsca dostępne publicznie. Jest to teren administrowany przez Zarząd Transportu Miejskiego, na ich zlecenie okresowo teren jest sprzątany - tłumaczy.

- Interweniują tam strażnicy Referatu Jeżyce i policjanci z KP Jeżyce. Osoby te często są karane mandatami. Ciepłe noce sprawiły, że kilka razy ludzie ci tam koczowali. Miejsce na takie spotkania, delikatnie ujmując, jest nieodpowiednie. Ale problem osób w kryzysie bezdomności narasta, a na siłę nikogo nie można umieścić w ośrodku opiekuńczym. Dużym problemem tych ludzi jest uzależnienie od alkoholu, co utrudnia a wręcz uniemożliwi realne niesienie im pomocy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro