Reklama
Reklama

Niezwykła wystawa dotrze do Poznania. Van Gogh na ścianach i podłogach w multisensorycznej wersji

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Wcześniej wydarzenie przyciągało tłumy w Nowym Jorku, Dubaju czy Paryżu.

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition odwiedzi Poznań. Wystawa będzie się odbywać od 16 września do 28 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W jej ramach zobaczymy dzieła Van Gogha, ale w zupełnie innej wersji. - W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2, znajdujących się na ścianach, ale także na podłodze, będzie można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane będą jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna - podają miejscy urzędnicy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Wystawa to także listy Van Gogha do jego brata Theo. Całość będzie uzupełniona o nastrojową muzykę i głos aktora, Roberta Gulaczyka. - Wszystko to wprowadzi odbiorców w wewnętrzny świat malarza, udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski artysty i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Remy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Na wystawie nie zabraknie najsłynniejszych dzieł artysty - Słoneczników, Gwiaździstej nocy, Autoportretu. Wcześniej multimedialny pokaz można było zobaczyć w Los Angeles, Nowym Jorku, Dubaju, Paryżu, Las Vegas czy Toronto.

Choć wystawa w Poznaniu zostanie otwarta dopiero w połowie września, już można kupić na nią bilety. Dostępne są w internecie. Ceny zaczynają się od 40 złotych za wejście. W weekend trzeba zapłacić 10 złotych więcej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro