Reklama
Reklama

Spłonęło bistro z "Kuchennych rewolucji". Ruszyła zbiórka pieniędzy

fot. pomagam.pl
fot. pomagam.pl

Właściciele przyznają, że nie mieli ubezpieczenia.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w Biedrusku pod Poznaniem. Ogień pojawił się w Bistro Kolorowe Wazy, które przeszło kuchenne rewolucje Magdy Gessler i które znana restauratorka bardzo chwaliła. Niestety, pożar strawił niemal cały lokal. Skutki są katastrofalne.

- Robert jest człowiekiem ciepłym i wrażliwym, często pomagał, organizując akcje charytatywne dla innych czy wspierając aktywnie WOŚP. Kocha piłkę nożną, przyjaciół i dobre jedzenie. Ma wokół siebie ludzi, którzy go podziwiają i szanują. Teraz sam potrzebuje wsparcia, naszego - rodziny, przyjaciół, aktualnych i przyszłych gości, miłośników kotletów i gulaszu z jelenia, czy kwaśnicy - można przeczytać na portalu pomagam.pl. To właśnie tu uruchomiono zbiórkę na pokrycie podstawowych kosztów.

Właściciele przyznają jasno - nie mieli ubezpieczenia. - Nie ma mowy tutaj o funduszach na dalszą działalność. Wszystkie oszczędności przeznaczaliśmy na rozwój restauracji, która teraz praktycznie nie istnieje. Robert stracił naprawdę dużo - serce restauracji jakim jest kuchnia spłonęło doszczętnie, a wraz z nim wart kilkadziesiąt tysięcy złotych wyposażenie i sprzęty kuchenne. Zniszczeniu uległy również bar, i obie sale, które dopiero co przeszły generalny remont. Tylko z Waszą pomocą jest jakaś nadzieja. W pierwszej kolejności zebrane fundusze pomogą pokryć zobowiązania wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej (faktury za towar, prąd, czynsz, składki ZUS, wynagrodzenia dla pracowników etc.) a także wydatki związane z posprzątaniem po pożarze oraz remontem lokalu - czytamy.

- Wasze wsparcie pomoże uporać się Robertowi z finansowymi skutkami tej katastrofy, pozwoli opłacić bieżące wydatki, których obecnie nie jest w stanie pokryć, a co najważniejsze, pozwoli mu stanąć na nogi, by móc dalej marzyć. Nie śmiemy prosić o fundusze na odbudowę restauracji gdyż są to koszta rzędu kilkuset tysięcy złotych a potrzebujących jest wielu. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która choć trochę odciąży nas finansowo, jeśli natomiast zdarzy się tak, iż dzięki Waszej pomocy będziemy mogli na nowo otworzyć Bistro Kolorowe Wazy, będzie to dla nas ogromny zaszczyt.

Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro