Reklama
Reklama

Poznański fotoradar z największą liczbą zarejestrowanych naruszeń w lipcu w Polsce. Ma też rekordowe przekroczenie

Nowy fotoradar z ulicy Dąbrowskiego | fot. Czytelnik
Nowy fotoradar z ulicy Dąbrowskiego | fot. Czytelnik

Chodzi o nowe urządzenie, które zamontowano przy ulicy Głogowskiej.

Na początku sierpnia informowaliśmy, że tylko w pierwszym miesiącu funkcjonowania (w lipcu) fotoradar z Głogowskiej zarejestrował 2300 naruszeń. Biorąc pod uwagę, że miesiąc ma 31 dni, to ponad 74 zdjęcia zrobione dziennie, co daje średnio 3 zdjęcia na godzinę.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, to właśnie fotoradar z Głogowskiej odnotował w lipcu najwięcej naruszeń w kraju. W sumie w Polsce odnotowano ich 122 tysiące (fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości), z czego 64,3 tysiąca ujawniły fotoradary.

Na ulicy Głogowskiej, w miejscu funkcjonowania fotoradaru, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. Okazuje się, że także tutaj odnotowano rekordowe przekroczenie prędkości zarejestrowane przez fotoradar w lipcu. Kierowca jechał tu z prędkością 137 km/h, a więc o 87 km na godzinę za szybko. Dostał 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro