Reklama
Reklama

W kościele będzie można złożyć ofiarę przez terminal płatniczy, w Poznaniu to już możliwe

Ofiaromat w Poznaniu | fot. Czytelnik
Ofiaromat w Poznaniu | fot. Czytelnik

Księża idą z duchem czasu. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób preferuje transakcje bezgotówkowe, a przez to nie posiada przy sobie pieniędzy, umożliwiają wiernym biorącym udział w nabożeństwach składanie ofiary kartą.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak informuje ostrow24.tv, tak będzie od września w parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. W kościele pojawił się spory dotykowy ekran z terminalem płatniczym, który umożliwia wiernym bez gotówki składanie ofiar. To "ofiaromat". Wierny będzie mógł wybrać jaką ofiarę chce złożyć, naciśnie odpowiedni przycisk i przyłoży kartę do terminala.

Z relacji lokalnego portalu wynika, że nie jest to pierwszy kościół w regionie z takim rozwiązaniem. Od kilku lat wierni mogą składać ofiary kartą w Mikstacie. Podobnie jest również w Poznaniu - chociażby w kościele na Rynku Wildeckim czy u Franciszkanów przy ulicy Garbary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro