Reklama
Reklama

Sporo się będzie działo w weekend na poznańskich rynkach. Oto szczegóły!

Rynek Wielkopolski | fot. Przemysław Łukaszyk
Rynek Wielkopolski | fot. Przemysław Łukaszyk

W weekend atrakcje przygotowano na Rynku Bernardyńskim, Jeżyckim i Wielkopolskim.

W sobotę do godziny 12:00 na Rynku Bernardyńskim będzie można zobaczyć pokaz rzemieślniczy poznańskich mistrzów z Cechu Szewców - Kazimierza Mikołajczaka i Miłosza Kromuszyńskiego. Zobaczymy między innymi jak powstają buty.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Z kolei na Rynku Jeżyckim do godziny 14:00 na mieszkańców czekać będą regionalni producenci win ze swoimi trunkami w ramach "Win wartych Poznania".
Tego samego dnia Rynek Wielkopolski wypełnią rytmy latino. Od godz. 12:00 wystąpi zespół Azzurro Band.

W niedzielę będzie się działo na Rynku Jeżyckim. W godzinach 12:00-15:00 odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pod nazwą "Ryneczek Rzemiosła". "W jego ramach zaproszono do współpracy rękodzielników, którzy w specjalnie przygotowanej i zaaranżowanej przestrzeni zaprezentują swoje prace. Będzie też okazja do przyjrzenia się ich warsztatowi, a także zakupu wytworzonych przedmiotów" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Na chętnych będą czekać także warsztaty rzemieślnicze: ogrodnicze, tworzenia bransoletek, technik grawerskich, haftu szamotulskiego, plecionkarstwa, wytwarzania świec sojowych, przedmiotów z gliny, a także czyszczenia biżuterii.

"Ryneczek Rzemiosła" wzbogaci również stoisko przygotowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła i Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, które oferować będzie gry i zabawy, takie jak.: "Zawodowa gra planszowa", "Traf w rzemiosło", "Ścianka medialna". Uczestnicy poprzez zabawę będą mogli poznawać świat rzemieślnictwa oraz nabyć wiedzę w zakresie kształcenia dualnego i zawodowego" - dodają przedstawiciele magistratu.

Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Sztuk Pięknych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro