Reklama

14-latek z kolegą uciekali przed policją na motorowerze bez tablic rejestracyjnych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

To wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie.

Jak informuje lokalna policja, 16 sierpnia około 17.00 na skrzyżowaniu krajowej "jedenastki" z ulicą Piastowską w Ostrzeszowie policjanci zauważyli motorower, na którym jechało dwóch nastolatków bez koszulek. Postanowili skontrolować kierującego.

Choć policjanci nadawali sygnały do zatrzymania, motorower bez tablic rejestracyjnych uciekał. - Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary - informuje Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji.

Szybko jednak udało się ustalić, kim byli nastolatkowie. Tego samego dnia około 19.00 zostali zatrzymani i trafili na komendę. - Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku czternastu i piętnastu lat. W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia - dodaje.

14-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro