Reklama
Reklama

Park Tysiąclecia: nowe alejki już do remontu. Czytelnik: "oszustwo w ilości żywicy, nieprawidłowa podbudowa"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

W lipcu 2021 roku na kilka tygodni zamknięto park Tysiąclecia. Mieszkańcy nie mogli z niego korzystać ze względu na odbywające się w nim prace remontowe. Były związane przede wszystkim z wymianą nawierzchni alejek tak, by były one bardziej przyjazne środowisku. Cała inwestycja zakończyła się wiosną ubiegłego roku.

Niestety, ale obecnie ścieżki w parku nie wyglądają dobrze. - Często odwiedzam Park Tysiąclecia i jestem zaniepokojony stanem nawierzchni chodników, które zostały wykonane raptem rok temu. Mam wykształcenie budowlane i od wielu lat pracuję jako Kierownik Budowy, dlatego wiem, że wykorzystany do wykonania chodników materiał jest bardzo trwały jeżeli ułoży się go prawidłowo (a do tego bardzo drogi). Dlatego uważam, że prace zostały wykonane nieprawidłowo (oszustwo w ilości żywicy, nieprawidłowa podbudowa itp.) i należy je reklamować do wykonawcy. Dodam, że w tym momencie stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla użytkowników - napisał do nas Czytelnik.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Zieleni Miejskiej. - Zarząd Zieleni Miejskiej informuje, iż podjął odpowiednie kroki w celu wyegzekwowania napraw gwarancyjnych uszkodzonej nawierzchni alejek parkowych - zapewnia nas instytucja. - Po przeglądzie gwarancyjnym, który miał miejsce w kwietniu bieżącego roku, wykonawca przełożył plan naprawczy, który będzie realizowany do końca sierpnia, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Niestety ciągle czekamy na realizację. Prosimy o cierpliwość. Remont prowadzony był i nadzorowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro