Reklama

Plac zabaw w Parku Wodziczki znowu zalany. Tak jest od lat

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wystarczą większe opady deszczu i z wielu urządzeń nie da się korzystać.

Do naszej redakcji w piątek dotarły zdjęcia z Parku Wodziczki. Plac zabaw częściowo ponownie znalazł się tam pod wodą. Nie jest to sytuacja nowa, ale niezmiennie irytuje użytkowników parku i placu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Nowoczesny plac zabaw w parku powstał w połowie 2018 roku. Inwestycja od początku wzbudzała emocje, bo od lat było wiadomo, że w tym miejscu po każdym większym deszczu zbiera się woda. W sąsiedztwie płynie bowiem Bogdanka, która "lubi" wylewać. Ale to nie zniechęciło miasta i osiedlowych radnych do tego, by wybudować tu plac zabaw. Nie pomogło podwyższenie terenu - niezmiennie, od lat, dochodzi tu do zalań.

Tak jest i w tym tygodniu. Już w 2019 roku, gdy pierwszy raz dochodziło do poważniejszych zalań, Zarząd Zieleni Miejski informował, że opracowuje koncepcję naprawy tego terenu. Po aktualnych zdjęciach widać jednak, że lata mijają, a nic się tu nie zmienia.

Zapytaliśmy ZZM o to, czy w najbliższym czasie można się spodziewać działań zaradczych w tym miejscu. Czekamy na odpowiedź.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro