Reklama
Reklama

Plaga osób spożywających alkohol pod chmurką w Poznaniu

fot. SM
fot. SM

Od początku roku strażnicy miejscy interweniowali 6700 razy w związku ze spożywaniem alkoholu przez mieszkańców.

Tylko w ostatnich dniach odnotowano sporo takich interwencji. - Park Chopina, godz. 21:00 - dwóch mężczyzn spożywało alkohol. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest nieletni. Z przeprowadzonych czynności wyjaśniających strażnicy ustalili, że alkohol nieletniemu udostępnił dorosły. Sprawę przekazano Policji - podaje SM. - Ulica Wyzwolenia, godz. 11:30 - strażnicy Referatu Nowe Miasto zauważyli mężczyznę, który zataczał się. Jak się okazało powodem nietypowego zachowania był wcześniej spożywany alkohol, a panujący upał sprawiał dodatkowe zagrożenie dla zdrowia pijanego. Podczas rozmowy z mężczyzną strażnicy nawiązali kontakt z rodziną - kilka minut później pijanym zaopiekowali się członkowie rodziny.

Kolejne interwencje odnotowano przy sklepie spożywczym na Półwiejskiej, wiacie śmietnikowej na ulicy Świt, przystanku tramwajowym na ulicy Jana Pawła II, a także na plaży przy Słupskiej. Wszędzie tam doszło do zakłócania spokoju i porządku publicznego przez osoby pod wpływem alkoholu. - Wulgarne słownictwo, zanieczyszczany teren, załatwianie potrzeb fizjologicznych, demoralizacja dzieci, a niekiedy bójki i pobicia, to w największym skrócie efekty "piwka pod chmurką".

W tym roku strażnicy mieli już 6700 takich interwencji. - Najwięcej, bo aż 2 950 zgłoszeń dotyczyło uciążliwości powodowanych przez osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem. Osoby, które leżały w przestrzeni publicznej i wymagały pomocy medycznej to kolejne 1 741 zgłoszeń. W 981 przypadkach mieszkańcy zgłaszali zakłócanie porządku publicznego przez pijanych - wymienia SM. 828 osób trafiło do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych, 35 pod opiekę bliskich, a 20 wymagała hospitalizacji.

- Za spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem strażnicy ukarali 1081 osób (mandat w wysokości 100 zł), a kolejne 42 osoby ukarali za używanie słów wulgarnych (mandat od 50 do 100 zł).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro