Reklama
Reklama

Wójt zatrzymany pijany za kierownicą auta po dożynkach. Przeprasza mieszkańców i dziękuje Bogu, że nic się nie stało

fot. Gmina Łęka Opatowska FB
fot. Gmina Łęka Opatowska FB

Już w poniedziałek pisaliśmy o historii z południa regionu.

W niedzielę wieczorem funkcjonariusze z Kępna zatrzymali w Łęce Opatowskiej nietrzeźwego kierującego. 54-latek miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Radiosud.pl nieoficjalnie podało, że to Adam K., wójt gminy Łęka Opatowska.

W czwartek wójt potwierdził te doniesienia i przeprosił mieszkańców. Wydał oficjalne oświadczenie, które umieszczono na stronie internetowej gminy. - Pragnę wszystkich przeprosić za mój bezmyślny i nieodpowiedzialny czyn, w którym to kierowałem samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Jest mi bardzo przykro, że swym bardzo złym zachowaniem zraniłem wiele osób, które mi bardzo zaufały. Wiem, że to nigdy nie powinno się wydarzyć - pisze Adam Kopis.

- Nic nigdy nie usprawiedliwi mego czynu, dlatego proszę i apeluję, nie popełniajcie mojego wielkiego błędu. Natomiast Bogu dziękuję dziś za to, iż sprawił, że żadnemu drugiemu Człowiekowi nic nie zrobiłem i nic się nie stało - dodał.

Wójt zapewnia, że poniesie konsekwencje prawne swojego czynu. - Poddam się osądowi wymiaru sprawiedliwości i z pokorą przyjmę rozstrzygnięcie, jakie w mojej sprawie zostanie wydane. Poczucie odpowiedzialności zobowiązuje mnie także do kontynuowania podjętych przeze mnie działań i wypełnienia zobowiązań wobec mieszkańców. Dlatego do rozstrzygnięcia sądowego będę pracował i skupiał się na działaniu, które wykonywałem dotychczas, na rzecz i dla dobra gminy oraz pomyślności jej mieszkańców - zakończył.

Oświadczenie pojawiło się także na fanpage'u gminy na Facebooku. W komentarzach można przeczytać słowa wsparcia dla wójta i wyrazy uznania za to, że miał odwagę przyznać się do błędu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro