Reklama

Zatrudnieni w Allegro domagają się zachowania anonimowości podczas badań ich satysfakcji. Chcą też wprowadzenia monitoringu, żeby przełożeni nie wpływali na ich opinie

Zdjęcie pochodzi z protestu pod siedzibą Allegro, który odbył się 18 lipca 2023 roku. | | fot. fot. LT/archiwum
Zdjęcie pochodzi z protestu pod siedzibą Allegro, który odbył się 18 lipca 2023 roku. | | fot. fot. LT/archiwum

Według nich jeśli pracownik nie jest anonimowy podczas odpowiedzi udzielanych w ankietach, może być nieszczery wobec firmy.

Redakcja epoznan.pl informowała miesiąc temu o proteście pracowników Allegro przed siedzibą firmy. Pracownicy domagali się respektowania przez Allegro praw związku zawodowego. Teraz Związek Zawodowy Pracowników Allegro przedstawił kolejny postulat.

Nasz kolejny postulat jest istotny w kontekście badania satysfakcji pracowników. By tak duża organizacja, jak Allegro mogła się rozwijać i usprawniać, ważne jest gromadzenie wiarygodnych opinii pracowniczych. Dla pracowników równie istotna jest świadomość, że ich odpowiedzi są w 100% anonimowe, a znamy historie, kiedy tak nie było! - poinformował w social mediach Związek Zawodowy Pracowników Allegro.

Członkowie związku domagają się przeprowadzania badań w taki sposób, aby nikt nie mógł zidentyfikować pracowników. Żądają również monitoringu, aby przełożeni nie mogli wpływać na opinie pracowników, gdy ci biorą udział w badaniach nad satysfakcją z miejsca pracy.

Dążymy do stworzenia środowiska, w którym Wasze głosy są naprawdę słyszalne i mają wpływ na poprawę naszej wspólnej przestrzeni pracy - zapewnia Związek Zawodowy Pracowników Allegro.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro