Temat porzuconych samochodów wyrasta jak grzyby po deszczu. "Stwarza zagrożenie, wokół biegają dzieci"
Czytelniczka zwróciła uwagę na wrak auta, który stoi w tym samym miejscu od dłuższego czasu.
Czytelniczka skarży się na wrak samochodu, który według niej stwarza zagrożenie dla bawiących się dzieci - Temat ciągnie się kilka lat. Wciąż nie można usunąć wraku samochodu, który stwarza zagrożenie życia. Zwłaszcza że wokół biegają dzieci. Czy to aż taki problem? Usunąć złom, kiedy właściciela nie ma. Sprawa dotyczy adresu ul. Szamarzewskiego, wjazd od Długosza.
Redakcja epoznan.pl wielokrotnie poruszała na łamach kwestię porzuconych aut, czyli tak zwanych wraków. Straż Miejska Miasta Poznania regularnie usuwa wraki, jednak nie każde auto może zostać zakwalifikowane jako właśnie "wrak", co powoduje, że służby nie mogą usunąć pojazdu.
W styczniu tego roku Straż Miejska Miasta Poznania informowała, że przez cały rok 2022 usunęła z miasta 793 wraki porzuconych aut.
W przypadku dróg wewnętrznych (np. parkingi, drogi osiedlowe) podstawową sprawą jest Stała Organizacja Ruchu wprowadzona przez zarządcę danego terenu, na podstawie której strażnik może podjąć czynności. Jeżeli jest to droga publiczna, strażnicy miejscy przede wszystkim będą próbowali odszukać właściciela pojazdu i nakazać mu jego usunięcie. Jeżeli tak się nie stanie, to wtedy strażnik miejski usuwa pojazd na podstawie zlecenia od zarządcy drogi (np. pas drogowy) lub administratora terenu (np. z drogi osiedlowej) - tłumaczyła Straż Miejska dla epoznan.pl
Najpopularniejsze komentarze