Reklama
Reklama

Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami podczas pożaru. "Są zawsze zależni od innych"

fot. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
fot. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Chodzi o film edukacyjny, który może stanowić instrukcję, jak zachować się w podczas takiej sytuacji.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" w Koninie zwraca szczególną uwagę na osoby z niepełnosprawnościami, które podczas ewakuacji z budynku są zdane na pomoc innych. Z tego powodu fundacja pracowała nad filmem "Wyjście awaryjne". Pokazano w nim najważniejsze zasady obowiązujące podczas ewakuacji osób poruszających się na wózkach.

Film adresowany jest zarówno do osób pracujących w placówkach, w których przebywają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, ale również do strażaków i innych służb ratujących zdrowie i życie ludzi. To film instruktażowy, w którym pokazano jak bezpiecznie i z wykorzystaniem różnych sprzętów ewakuować osobę z niepełnosprawnością narządu ruchu - tłumaczy fundacja i dodaje, że temat ewakuacji osób niepełnosprawnych w Polsce wciąż raczkuje, stąd pomysł na film instruktażowy.

Film opracowany przez Fundację PODAJ DALEJ to dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy. Omówiono w nim nie tylko sposób korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale również pokazano jak bezpiecznie chwytać, przenosić i ewakuować osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. To wiedza bezcenna, która może uratować życie - przyznaje Krzysztof Turowski, Naczelnik Jednostki OSP w Ślesinie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro