Reklama
Reklama

120 tysięcy osób nad Lednicą

Według organizatorów nawet 120 tysięcy osób przybyło w sobotę na pola lednickie by wziąć udział Apelu III Tysiąclecia. Zobacz fotorelację.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 wspólną mszą świętą. Na godzinę 22.00 zaplanowano wyemitowanie orędzia Papieża Benedykta XVI na wielkim telebimie. Punkt kulminacyjny - przejście przez bramę III Tysiąclecia - planowany jest na godzinę 24.00.

Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem "Rozpoznaj czas". Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników brewiarze. W ten sposób starsze pokolenie przekaże swoją wiarę i podzieli się modlitwą z młodszym pokoleniem wierząc, że ta modlitwa jest najpiękniejszym darem. Podczas spotkania będziemy uczyć modlitwy psalmami, a młodzież będzie się modliła za ofiarodawców, co zostanie zaznaczone przy wręczaniu. - powiedział Jan Góra, inicjator spotkań lednickich.

To już 13. spotkanie młodych nad Lednicą. Wybór miejsca na to spotkanie nie jest przypadkowy - to właśnie w wodzie z jeziora Lednickiego został ochrzczony Mieszko I.

Nad Lednicę nie dotarł Lech Kaczyński - w piątek odwołał zapowiedziany wcześniej udział. Jest natomiast między innymi Józef Glemp, Szewach Weiss oraz Ryszard Grobelny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro