Reklama

Znana jest poznańska lista KO w wyborach do Sejmu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Platforma Obywatelska / TT/ screen
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Platforma Obywatelska / TT/ screen

Oto nazwiska.

"Jeśli dzisiaj w Polsce mówimy, że 15 października stawką będzie przyszłość naszej Ojczyzny, naszych dzieci, wnucząt, że to jest rozstrzygnięcie na lata, a może dziesiątki lat to wiemy, o czym mówimy" - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia rady lider PO Donald Tusk.

"Nasze listy udało się zbudować w sposób bardzo zrównoważony, jeśli chodzi o wiek, poglądy, różnorodność dróg życiowych... Zawsze bardzo mi na tym zależało - udało się też osiągnąć unikatową w Polsce równowagę płci. Mamy 48-52. Praktycznie wszędzie mamy suwak, jeśli nie pełny - to z reguły na korzyść pań. Jesteśmy zdeterminowani. Naprawdę serio traktujemy te kwestie" - dodał.

Dziś ostatecznie poznaliśmy całą poznańską listę KO w wyborach do Sejmu. Listę otwiera szef Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka. Na drugim miejscu znajduje się Katarzyna Kierzek-Koperska, była zastępczyni prezydenta Poznania. Natomiast trzecie miejsce na liście należy do obecnego senatora i szef senackiego klubu KO Marcina Bosackiego.

Na liście kolejne miejsca zajmują: Jadwiga Rotnicka, Bartosz Zawieja, Tatiana Sokołowska, Elżbieta Nawrocka, Mirosław Wieloch, Patrycja Przybylska, Franciszek Sterczewski, Marta Mazurek, Dominika Zenka-Podlaszewska, Maciej Brylewski, Beata Karczewska-Krzemińska, Marek Niedbała, Maria Lisiecka-Pawełczak, Michał Stasiak, Zuzanna Szymczak, Przemysław Garsztka oraz Grzegorz Ganowicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro