Reklama
Reklama

Pod Poznaniem powstaje linia najwyższych napięć. Będą utrudnienia w ruchu na A2

fot. PSE
fot. PSE

Zmiany wprowadzone zostaną w dniach 18-21 sierpnia.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, na trasie inwestycji pn. Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV Baczyna-Plewiska, trwają działania związane m.in. z montażem konstrukcji kratowych (słupów) oraz wieszaniem przewodów fazowych.

Jak przekazano, obecnie wykonawca rozpoczyna prace polegające na przeprowadzeniu naciągów nad autostradą A2 w okolicy węzła Buk. W związku z tym, w dniach 18-21 sierpnia 2023 roku, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

"Prace prowadzone będą w miejscu przecięcia linii z ww. drogą w okolicy węzła Buk, autostrada A2 (km 139+590 - 139+850). Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na zabezpieczeniu drogi przez ustawienie 4 podnośników koszowych na zewnętrznych pasach ruchu. Pasy te oraz pasy awaryjne będą wyłączone z użytkowania. Ruch będzie odbywać się jednym pasem ruchu o szerokości 3,50 m" - zapowiada Izabela Sagan, rzecznik prasowy inwestycji. "Roboty będą wykonywane bez zatrzymania ruchu kołowego" - zapewnia.

Jak przekazano, 337 konstrukcji słupowych z 346 planowanych do realizacji postawiono już na trasie linii 400 kV Baczyna-Plewiska. Montaż prowadzony jest obecnie na 9 kolejnych stanowiskach. Wykonawca prowadzi ponadto prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji. Dotychczas zrealizowano na 311 słupach.

Linia Baczyna - Plewiska to nowa linia elektroenergetyczna, która ma zapewnić poprawę warunków wyprowadzenia mocy z odnawialnych źródeł energii położonych na północy Polski i Elektrowni Dolna Odra. Dodatkowo linia ma zapewnić niezawodne pokrycie rosnącego zapotrzebowania na moc w północnej i zachodniej części kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro