Reklama
Reklama

Po długim weekendzie ruszają kolejne remonty. W tych miejscach już dziś trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM Poznań

Zmiany zostaną wprowadzone między innymi na kilku poznańskich ulicach.

ZDM informuje o zmianach między innymi na ul. Katowickiej, Grochowskiej, Brneńskiej i Milczańskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Od 16 do 31 sierpnia w związku z renowacją sieci kanalizacji deszczowej w godzinach nocnych (od 23:00 do 5:00) zwężana do jednego pasa będzie ul. Katowicka przed prawoskrętem w ul. Lwowską. Utrzymana zostanie możliwość skrętu z lewego pasa ul. Katowickiej we wszystkich kierunkach" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto od 16 do 31 sierpnia br., z uwagi na budowę przyłączy telekomunikacyjnych, wygradzany będzie pas zieleni po zachodniej stronie ul. Grochowskiej na odcinku od ul. Marcelińskiej do ul. Rycerskiej. Nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów po jezdni i pieszych po chodniku. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Również od 16 do 18 sierpnia br., w związku z budową zjazdu i wyjazdu z posesji, wygrodzony miejscowo zostanie początkowy odcinek pasa do prawoskrętu z ul. Brneńskiej w ul. Milczańską oraz zwężony sąsiedni fragment ul. Milczańskiej. "Utrzymana zostanie możliwość skrętu z ul. Brneńskiej w obu kierunkach ul. Milczańskiej. Ruch pieszy i rowerowy w rejonie prac w pobliżu skrzyżowania odbywać się będzie tymczasowym chodnikiem z płyt" - tłumaczy Kaniewska.

Jak już wcześniej informowaliśmy, również od środy musimy liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w pobliżu skrzyżowania ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka. Będą one trwały do 30 sierpnia. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Również od dziś rozpoczynają się prace przygotowawcze związane z rozbudową wiaduktu w ciągu DK92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro