Reklama

Agata Passent wybierała w Poznaniu najlepszą nalewkę. "Na pewno wrócę do Poznania za rok"

fot. by_passent, Agata Passent Official/Instagram
fot. by_passent, Agata Passent Official/Instagram

Znana dziennikarka i felietonistka zasiadała w miniony weekend w jury konkursu na Najlepszą Polską Nalewkę.

Konkurs odbywał się w ramach Festiwalu Dobrego Smaku. Ze względu na remont Starego Rynku festiwal odbył się na Placu Kolegiackim. Kameralna wielkość Placu Kolegiackiego spowodowała, że organizatorzy musieli zmniejszyć liczbę wystawców. Jak co roku w miniony weekend odbył się Wielki Jarmark Dobrego Smaku, gdzie każdy mógł znaleźć przysmaki z różnych regionów Polski, ale też z różnych państw Europy, a nawet Bliskiego Wschodu.

Jedną z głównych atrakcji był konkurs na Najlepszą Polską Nalewkę. W jury zasiadła w tym roku znana dziennikarka Agata Passent, która swoimi wrażeniami podzieliła się na Instagramie.

Sztuka nastawiania nalewek, to polska tradycja od wieków. Cieszę się, że Wojciech Lewandowski, twórca poznańskiego festiwalu Dobre Smaki, organizuje konkurs na Najlepszą Polską Nalewkę. Swoje cuda przesyłacie do konkursu od lat Wy, amatorzy nalewek z całego kraju. To był dla mnie zaszczyt dołączyć do grona Jury, które pod przewodnictwem Brzuchpasterza Pawła Lorocha, degustowało, debatowało, by wybrać tę najlepszą. W tym roku nagrodziliśmy nalewkę z czeremchy. Ale bardzo ujęło nas też połączenie smaku pigwowca z pędami sosny. Jak wiecie, ja kocham odkrywać nowe przygody kulinarno-trunkowe, na pewno wrócę do Poznania za rok - napisała Agata Passent

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro