Reklama

We wtorek sklepy będą nieczynne. Poznaniacy mogą wolny czas od pracy spędzić w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Cocoparisienne/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Cocoparisienne/pixabay.com

Jutro przypada święto kościelne Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.

Będzie to dzień ustawowo wolny od pracy. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia większość sklepów będzie zamknięta. Na małe zakupy poznaniacy będą mogli udać się do wybranych sklepów spożywczych "Żabka".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

We wtorek wolny dzień od pracy można spędzić w Muzeum Narodowym - Szanowni Państwo, informujemy, że jutro, 15 sierpnia, jesteśmy otwarci od 10:00 do 17:00. Zapraszamy - podaje w social mediach Muzeum Narodowe.

Zainteresowani mogą obejrzeć stała ekspozycję oraz czasową wystawę zatytułowaną "Zwierzę przede mną" - Wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu jest efektem niemal rocznej współpracy z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To pierwsza w powojennej historii muzeum wystawa organizowana wspólnie przez studentów i muzealników. Kuratorzy z poznańskiego muzeum udostępnili zasoby magazynowe a studenci podjęli decyzję, że motywem ikonograficznym ekspozycji będzie zwierzę, obecne w sztuce od jej początków oraz opracowali scenariusz ekspozycji - informuje Muzeum Narodowe w Poznaniu. Więcej na ten temat tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro